Fortuna Liga
Czech Republic
League level:
First Tier
Reigning champion:
AC Sparta Prague
Record-holding champions:
AC Sparta Prague 14 time(s)
UEFA coefficient:
10. Pos. 36.050 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 452
- Foreigners: 134 Players 29.6%
- ø-Market value: €613k
- ø-Age: 26.3
- Most valuable player: Martin Vitík €9.00m
Complete Fortuna Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/22/233:00 PM | ||||||
(10.) Pardubice | 0:1 | Bohemians 1905 (7.) | ||||
(2.) Karvina | 4:1 | Zlin (16.) | ||||
(8.) Teplice | 1:0 | Viktoria Plzen (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Slavia Prague | 2:0 | Hradec Kralove (13.) | ||||
Sun 7/23/233:00 PM | ||||||
(4.) Mlada Boleslav | 3:1 | Jablonec (12.) | ||||
(3.) Slovan Liberec | 3:1 | Banik Ostrava (11.) | ||||
(1.) Slovacko | 4:1 | C. Budejovice (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Sparta Prague | 2:0 | Sigma Olomouc (14.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/29/233:00 PM | ||||||
(8.) Sigma Olomouc | 3:1 | Karvina (7.) | ||||
(15.) Zlin | 0:1 | Sparta Prague (2.) | ||||
(11.) Pardubice | 0:0 | Jablonec (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Banik Ostrava | 0:0 | Slovacko (4.) | ||||
Sun 7/30/233:00 PM | ||||||
(16.) C. Budejovice | 1:3 | Slavia Prague (1.) | ||||
(9.) Bohemians 1905 | 1:2 | Teplice (3.) | ||||
(6.) Mlada Boleslav | 2:2 | Slovan Liberec (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Viktoria Plzen | 1:1 | Hradec Kralove (14.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/5/233:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 5:2 | Pardubice (14.) | ||||
(11.) Karvina | 1:2 | Mlada Boleslav (3.) | ||||
(10.) Slovacko | 0:2 | Sigma Olomouc (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Hradec Kralove | 5:1 | C. Budejovice (16.) | ||||
Sun 8/6/233:00 PM | ||||||
(9.) Viktoria Plzen | 3:1 | Banik Ostrava (13.) | ||||
(4.) Teplice | 0:0 | Jablonec (12.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 0:1 | Bohemians 1905 (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 2:1 | Zlin (15.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/233:00 PM | ||||||
(11.) Banik Ostrava | 2:0 | Hradec Kralove (10.) | ||||
(15.) Zlin | 1:1 | Slovan Liberec (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Jablonec | 1:5 | Sparta Prague (1.) | ||||
Sun 8/13/233:00 PM | ||||||
(8.) Bohemians 1905 | 0:1 | Slovacko (6.) | ||||
(3.) Sigma Olomouc | 2:1 | Teplice (7.) | ||||
(5.) Mlada Boleslav | 0:1 | Slavia Prague (2.) | ||||
(12.) Pardubice | 2:1 | Karvina (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) C. Budejovice | 2:5 | Viktoria Plzen (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/233:00 PM | ||||||
(7.) Slovacko | 2:2 | Mlada Boleslav (5.) | ||||
(6.) Slovan Liberec | 1:0 | Pardubice (13.) | ||||
(11.) Karvina | 1:1 | Jablonec (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Teplice | 1:1 | Sparta Prague (2.) | ||||
Sun 8/20/233:00 PM | ||||||
(15.) C. Budejovice | 3:0 | Bohemians 1905 (10.) | ||||
(3.) Viktoria Plzen | 2:1 | Sigma Olomouc (4.) | ||||
(9.) Hradec Kralove | 2:0 | Zlin (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 1:0 | Banik Ostrava (12.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/233:00 PM | ||||||
(14.) Zlin | 2:1 | Teplice (9.) | ||||
(13.) Pardubice | 0:1 | Slovacko (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Banik Ostrava | 2:0 | C. Budejovice (16.) | ||||
Sun 8/27/233:00 PM | ||||||
(6.) Bohemians 1905 | 2:1 | Hradec Kralove (10.) | ||||
(4.) Sigma Olomouc | 2:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
(15.) Jablonec | 1:1 | Slavia Prague (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 3:1 | Karvina (12.) | ||||
Wed 12/6/235:00 PM | ||||||
(7.) Mlada Boleslav | 1:3 | Viktoria Plzen (3.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/233:00 PM | ||||||
(5.) Slovacko | 1:0 | Zlin (16.) | ||||
(13.) C. Budejovice | 2:1 | Jablonec (15.) | ||||
(8.) Teplice | 0:1 | Pardubice (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Banik Ostrava | 2:0 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
Sun 9/3/233:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 2:0 | Bohemians 1905 (7.) | ||||
(10.) Slovan Liberec | 0:2 | Sparta Prague (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 5:1 | Karvina (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) Hradec Kralove | 1:3 | Sigma Olomouc (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/233:00 PM | ||||||
(6.) Mlada Boleslav | 5:1 | Hradec Kralove (11.) | ||||
(4.) Sigma Olomouc | 2:1 | C. Budejovice (13.) | ||||
(9.) Bohemians 1905 | 1:1 | Banik Ostrava (7.) | ||||
(15.) Karvina | 0:1 | Teplice (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Pardubice | 0:1 | Slavia Prague (2.) | ||||
Sun 9/17/233:00 PM | ||||||
(16.) Zlin | 1:7 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
(14.) Jablonec | 1:1 | Slovan Liberec (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 5:0 | Slovacko (5.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/233:00 PM | ||||||
(13.) C. Budejovice | 1:2 | Mlada Boleslav (7.) | ||||
(6.) Banik Ostrava | 5:1 | Zlin (16.) | ||||
(10.) Slovan Liberec | 3:3 | Teplice (9.) | ||||
(5.) Slovacko | 2:0 | Karvina (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Bohemians 1905 | 3:2 | Sigma Olomouc (4.) | ||||
Sun 9/24/233:00 PM | ||||||
(11.) Hradec Kralove | 1:0 | Jablonec (14.) | ||||
(3.) Viktoria Plzen | 6:2 | Pardubice (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 1:1 | Sparta Prague (1.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/233:00 PM | ||||||
(4.) Sigma Olomouc | 0:3 | Banik Ostrava (5.) | ||||
(16.) Zlin | 1:1 | C. Budejovice (15.) | ||||
(12.) Jablonec | 2:0 | Slovacko (7.) | ||||
(14.) Karvina | 5:2 | Slovan Liberec (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:1 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(6.) Mlada Boleslav | 2:1 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
(8.) Teplice | 0:0 | Slavia Prague (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Pardubice | 1:1 | Hradec Kralove (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(12.) C. Budejovice | 1:0 | Karvina (15.) | ||||
(8.) Bohemians 1905 | 0:0 | Zlin (16.) | ||||
(4.) Sigma Olomouc | 4:0 | Mlada Boleslav (7.) | ||||
(5.) Slovacko | 2:0 | Teplice (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Banik Ostrava | 1:1 | Pardubice (13.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(10.) Hradec Kralove | 1:3 | Sparta Prague (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 3:2 | Jablonec (14.) | ||||
(11.) Slovan Liberec | 2:3 | Slavia Prague (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/233:00 PM | ||||||
(16.) Zlin | 5:9 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
(13.) Pardubice | 1:1 | Sigma Olomouc (4.) | ||||
(12.) Karvina | 1:0 | Hradec Kralove (11.) | ||||
(9.) Slovan Liberec | 3:0 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 2:0 | Slovacko (7.) | ||||
Sun 10/22/233:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 4:0 | C. Budejovice (14.) | ||||
(10.) Teplice | 0:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Jablonec | 0:1 | Bohemians 1905 (8.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/233:00 PM | ||||||
(10.) Hradec Kralove | 1:0 | Teplice (11.) | ||||
(15.) C. Budejovice | 0:1 | Pardubice (13.) | ||||
(4.) Sigma Olomouc | 0:0 | Zlin (16.) | ||||
(7.) Slovacko | 1:1 | Slovan Liberec (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Banik Ostrava | 0:1 | Jablonec (14.) | ||||
Sun 10/29/233:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 0:1 | Karvina (12.) | ||||
(5.) Mlada Boleslav | 3:1 | Sparta Prague (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Bohemians 1905 | 0:2 | Slavia Prague (1.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/233:00 PM | ||||||
(13.) Pardubice | 0:1 | Zlin (16.) | ||||
(14.) Jablonec | 1:1 | Sigma Olomouc (5.) | ||||
(10.) Teplice | 1:0 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
(7.) Slovacko | 0:0 | Hradec Kralove (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:0 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
Sun 11/5/233:00 PM | ||||||
(12.) Karvina | 1:3 | Banik Ostrava (4.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 1:0 | C. Budejovice (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 1:2 | Viktoria Plzen (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/233:00 PM | ||||||
(11.) Hradec Kralove | 1:1 | Slovan Liberec (10.) | ||||
(16.) C. Budejovice | 0:1 | Teplice (9.) | ||||
(4.) Mlada Boleslav | 1:0 | Pardubice (14.) | ||||
(15.) Zlin | 1:1 | Jablonec (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Bohemians 1905 | 1:0 | Karvina (13.) | ||||
Sun 11/12/233:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:4 | Slovacko (5.) | ||||
(6.) Banik Ostrava | 0:1 | Sparta Prague (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Sigma Olomouc | 1:3 | Slavia Prague (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/25/233:00 PM | ||||||
(11.) Hradec Kralove | 1:1 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
(10.) Teplice | 1:1 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
(13.) Karvina | 0:2 | Sigma Olomouc (5.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 2:1 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 2:1 | C. Budejovice (16.) | ||||
Sun 11/26/233:00 PM | ||||||
(4.) Slovacko | 2:0 | Banik Ostrava (7.) | ||||
(12.) Jablonec | 2:1 | Pardubice (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:0 | Zlin (15.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/233:00 PM | ||||||
(5.) Sigma Olomouc | 1:1 | Slovacko (4.) | ||||
Sun 12/3/233:00 PM | ||||||
(14.) Pardubice | 1:2 | Sparta Prague (1.) | ||||
Wed 12/6/235:00 PM | ||||||
(12.) Jablonec | 3:2 | Teplice (10.) | ||||
Wed 12/13/235:00 PM | ||||||
(16.) C. Budejovice | 0:2 | Hradec Kralove (11.) | ||||
(6.) Mlada Boleslav | 2:2 | Karvina (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Bohemians 1905 | 0:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
Tue 2/13/246:00 PM | ||||||
(7.) Banik Ostrava | 0:1 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Wed 2/14/246:00 PM | ||||||
(15.) Zlin | 1:1 | Slavia Prague (2.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/9/233:00 PM | ||||||
(4.) Slovacko | 5:2 | Bohemians 1905 (10.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 5:3 | Zlin (15.) | ||||
(1.) Sparta Prague | 3:0 | Jablonec (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Hradec Kralove | 2:3 | Banik Ostrava (6.) | ||||
Sun 12/10/233:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 5:0 | C. Budejovice (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 2:0 | Mlada Boleslav (7.) | ||||
Wed 2/14/245:00 PM | ||||||
(14.) Karvina | 0:3 | Pardubice (13.) | ||||
Wed 2/21/245:30 PM | ||||||
(9.) Teplice | 2:0 | Sigma Olomouc (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/233:00 PM | ||||||
(7.) Mlada Boleslav | 0:1 | Slovacko (4.) | ||||
(15.) Zlin | 4:0 | Hradec Kralove (12.) | ||||
(13.) Pardubice | 2:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
(11.) Jablonec | 0:0 | Karvina (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Bohemians 1905 | 0:0 | C. Budejovice (16.) | ||||
Sun 12/17/233:00 PM | ||||||
(6.) Banik Ostrava | 2:3 | Slavia Prague (2.) | ||||
(5.) Sigma Olomouc | 1:3 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:1 | Teplice (9.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/10/243:00 PM | ||||||
(16.) C. Budejovice | 3:0 | Banik Ostrava (8.) | ||||
(14.) Karvina | 0:3 | Sparta Prague (1.) | ||||
(6.) Slovan Liberec | 2:0 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
(4.) Slovacko | 1:2 | Pardubice (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:1 | Mlada Boleslav (5.) | ||||
Sun 2/11/243:00 PM | ||||||
(12.) Hradec Kralove | 2:2 | Bohemians 1905 (10.) | ||||
(9.) Teplice | 2:1 | Zlin (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 4:3 | Jablonec (13.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/243:00 PM | ||||||
(6.) Sigma Olomouc | 0:0 | Hradec Kralove (13.) | ||||
(7.) Mlada Boleslav | 1:3 | Banik Ostrava (5.) | ||||
(11.) Jablonec | 5:2 | C. Budejovice (16.) | ||||
(12.) Pardubice | 1:1 | Teplice (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Bohemians 1905 | 0:2 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Sun 2/18/243:00 PM | ||||||
(14.) Zlin | 2:1 | Slovacko (4.) | ||||
(15.) Karvina | 0:3 | Slavia Prague (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:1 | Slovan Liberec (8.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/243:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 1:1 | Bohemians 1905 (10.) | ||||
(9.) Teplice | 2:2 | Karvina (16.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 3:3 | Jablonec (11.) | ||||
(12.) Hradec Kralove | 0:0 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 3:0 | Zlin (14.) | ||||
Sun 2/25/243:00 PM | ||||||
(15.) C. Budejovice | 2:1 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
(2.) Slavia Prague | 3:0 | Pardubice (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Slovacko | 1:3 | Sparta Prague (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/243:00 PM | ||||||
(11.) Jablonec | 1:1 | Hradec Kralove (12.) | ||||
(6.) Mlada Boleslav | 3:1 | C. Budejovice (15.) | ||||
(8.) Sigma Olomouc | 2:2 | Bohemians 1905 (10.) | ||||
(16.) Karvina | 1:3 | Slovacko (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Pardubice | 2:3 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Sun 3/3/242:00 PM | ||||||
(7.) Teplice | 2:0 | Slovan Liberec (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Zlin | 0:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 0:0 | Slavia Prague (2.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/243:00 PM | ||||||
(12.) Bohemians 1905 | 0:0 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
(11.) Hradec Kralove | 2:0 | Pardubice (13.) | ||||
(4.) Slovacko | 0:1 | Jablonec (10.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 1:0 | Karvina (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 1:2 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
Sun 3/10/243:00 PM | ||||||
(15.) C. Budejovice | 2:2 | Zlin (14.) | ||||
(2.) Slavia Prague | 4:0 | Teplice (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 4:0 | Sparta Prague (1.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 2:1 | C. Budejovice (16.) | ||||
(14.) Zlin | 2:2 | Bohemians 1905 (11.) | ||||
(6.) Mlada Boleslav | 2:1 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Teplice | 1:1 | Slovacko (4.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(10.) Jablonec | 1:2 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
(13.) Pardubice | 0:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
(2.) Slavia Prague | 3:0 | Slovan Liberec (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 2:1 | Hradec Kralove (12.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/243:00 PM | ||||||
(8.) Sigma Olomouc | 0:2 | Pardubice (13.) | ||||
(10.) Bohemians 1905 | 2:0 | Jablonec (12.) | ||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:3 | Slovan Liberec (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Slovacko | 1:3 | Slavia Prague (2.) | ||||
Sun 3/31/243:00 PM | ||||||
(5.) Mlada Boleslav | 3:2 | Zlin (14.) | ||||
(11.) Hradec Kralove | 2:1 | Karvina (15.) | ||||
(4.) Banik Ostrava | 4:1 | Teplice (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) C. Budejovice | 0:1 | Sparta Prague (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/243:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 0:0 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
(14.) Zlin | 3:2 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 4:1 | Slovacko (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 2:1 | Bohemians 1905 (11.) | ||||
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(10.) Teplice | 0:1 | Hradec Kralove (9.) | ||||
(13.) Pardubice | 1:1 | C. Budejovice (16.) | ||||
(12.) Jablonec | 2:3 | Banik Ostrava (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Sparta Prague | 1:1 | Mlada Boleslav (5.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/243:00 PM | ||||||
(11.) Bohemians 1905 | 1:3 | Sparta Prague (1.) | ||||
(5.) Mlada Boleslav | 1:2 | Teplice (10.) | ||||
(15.) C. Budejovice | 3:2 | Slovan Liberec (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Hradec Kralove | 1:0 | Slovacko (6.) | ||||
Sun 4/14/243:00 PM | ||||||
(14.) Zlin | 1:1 | Pardubice (13.) | ||||
(8.) Sigma Olomouc | 1:0 | Jablonec (12.) | ||||
(4.) Banik Ostrava | 2:2 | Karvina (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:0 | Slavia Prague (2.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/243:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 4:3 | Banik Ostrava (4.) | ||||
(16.) Karvina | 1:1 | Bohemians 1905 (11.) | ||||
(12.) Jablonec | 0:0 | Zlin (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Teplice | 2:2 | C. Budejovice (15.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 0:0 | Hradec Kralove (9.) | ||||
(2.) Slavia Prague | 2:2 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
(13.) Pardubice | 1:2 | Mlada Boleslav (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Slovacko | 1:1 | Viktoria Plzen (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/28/243:00 PM | ||||||
(11.) Bohemians 1905 | 2:1 | Pardubice (13.) | ||||
(12.) Jablonec | 1:1 | Mlada Boleslav (5.) | ||||
(8.) Sigma Olomouc | 1:4 | Sparta Prague (1.) | ||||
(15.) Zlin | 0:1 | Karvina (14.) | ||||
(3.) Viktoria Plzen | 3:0 | Teplice (10.) | ||||
(4.) Banik Ostrava | 2:2 | Slovan Liberec (7.) | ||||
(9.) Hradec Kralove | 1:2 | Slavia Prague (2.) | ||||
(16.) C. Budejovice | 2:2 | Slovacko (6.) |