Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
UEFA Youth League
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Group Stage | Sep 19, 2023 | Barcelona YL | R. Antwerpen YL | 2:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
Second Round | Nov 8, 2023 | FC Nantes YL | HJK Helsinki YL | 1:0 | 3 | - | - | 1 |
UEFA Europa Conference League Qualifiers
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Second Round | Aug 1, 2023 | Hesperange | The New Saints | 3:2 | 5 | - | - | 2 |
Premier League
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Sep 16, 2023 | Gzira Utd. (9.) | Hibernians FC (6.) | 0:4 | 3 | - | 1 | - | |||||||||
3 | Sep 27, 2023 | Birkirkara FC (8.) | Valletta (5.) | 1:1 | 7 | - | - | - | |||||||||
4 | Oct 1, 2023 | Balzan FC (6.) | Floriana (2.) | 0:3 | 5 | 1 | 1 | 2 | |||||||||
7 | Nov 5, 2023 | Hibernians FC (10.) | Gudja United FC (12.) | 1:0 | 4 | 1 | - | - | |||||||||
8 | Nov 25, 2023 | Sliema Wander. (4.) | Floriana (1.) | 0:2 | 3 | - | - | 1 | |||||||||
9 | Dec 2, 2023 | Santa Lucia FC (13.) | Mosta FC (9.) | 1:0 | 4 | 1 | - | - | |||||||||
10 | Dec 9, 2023 | Valletta (10.) | Hibernians FC (6.) | 0:2 | - | - | - | - | |||||||||
11 | Dec 17, 2023 | Santa Lucia FC (13.) | Hamrun Spart. (2.) | 1:3 | 3 | - | - | - | |||||||||
12 | Jan 6, 2024 | Hamrun Spart. (2.) | Floriana (1.) | 1:0 | 4 | - | - | 1 | |||||||||
14 | Jan 27, 2024 | Floriana (2.) | Santa Lucia FC (12.) | 2:0 | 3 | - | - | - | |||||||||
15 | Feb 3, 2024 | Mosta FC (10.) | Sirens FC (14.) | 0:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
17 | Feb 17, 2024 | Birkirkara FC (6.) | Hibernians FC (5.) | 1:1 | 3 | - | - | 1 | |||||||||
18 | Feb 25, 2024 | Sliema Wander. (3.) | Hamrun Spart. (1.) | 0:0 | 4 | 1 | - | - | |||||||||
20 | Mar 10, 2024 | Valletta (12.) | Gzira Utd. (7.) | 1:1 | 2 | - | - | - | |||||||||
21 | Mar 16, 2024 | Hamrun Spart. (1.) | Marsaxlokk (4.) | 1:2 | 6 | - | - | 1 | |||||||||
22 | Apr 6, 2024 | Valletta (12.) | Floriana (1.) | 0:2 | 3 | - | - | - | |||||||||
24 | Apr 21, 2024 | Mosta FC (11.) | Hibernians FC (5.) | 3:1 | 1 | - | 1 | 1 | |||||||||
25 | Apr 28, 2024 | Santa Lucia FC (11.) | Gzira Utd. (8.) | 2:1 | 3 | - | - | 1 |
Challenge League
Maltese FA Trophy
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Second Round | Jan 14, 2024 | Valletta | Ghajnsielem | 7:1 | 1 | - | - | - | |||||||||
Semi-Finals | May 8, 2024 | Birkirkara FC | Sliema Wander. | 0:1 AET | 5 | - | 1 | 1 |
Challenge League - Finals
Gozo Football League First Division
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
5 | Oct 8, 2023 | Xewkija Tigers (1.) | Qala Saints FC (4.) | 0:1 | 6 | - | - | - | |||||||||
11 | Jan 28, 2024 | Xewkija Tigers (4.) | Victoria W. (3.) | 2:2 | 3 | 1 | - | - | |||||||||
17 | Mar 17, 2024 | Nadur Y. (1.) | Qala Saints FC (2.) | 1:1 | 4 | - | 2 | - |
UEFA EURO U19 Championship Qualifiers
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Group Stage | Mar 20, 2024 | Spain U19 | Slovenia U19 | 1:1 | 7 | - | - | - | |||||||||
Group Stage | Mar 26, 2024 | Austria U19 | Spain U19 | 1:2 | 4 | - | - | - |
UEFA European Under-21 Championship Qualifying
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Group Stage | Sep 12, 2023 | Macedonia U21 | Netherlands U21 | 0:2 | 7 | - | - | 1 |