Serie C - Girone B
Italy
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 543
- Foreigners: 75 Players 13.8%
- ø-Market value: €182k
- ø-Age: 25.1
- Most valuable player: Joseph Nonge €3.00m
Complete Serie C - Girone B schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/238:45 PM | ||||||
(2.) Carrarese | 3:0 | Fermana (16.) | ||||
(9.) AS Gubbio | 1:1 | Pineto (10.) | ||||
(12.) Lucchese | 0:0 | Perugia (13.) | ||||
(3.) Pontedera | 2:0 | Sestri Levante (18.) | ||||
(14.) Rimini | 1:2 | Arezzo (1.) | ||||
Sat 9/2/238:45 PM | ||||||
(6.) Pescara | 3:1 | Juve Next Gen (20.) | ||||
(19.) Recanatese | 1:2 | Torres (4.) | ||||
(5.) SPAL | 1:0 | Vis Pesaro (15.) | ||||
(8.) Virtus Entella | 1:1 | Ancona (11.) | ||||
Sun 9/3/238:45 PM | ||||||
(7.) Olbia | 2:1 | Cesena (17.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/238:45 PM | ||||||
(14.) Pineto | 0:0 | Virtus Entella (13.) | ||||
(17.) Vis Pesaro | 0:1 | Olbia (1.) | ||||
Sat 9/9/236:30 PM | ||||||
(16.) Ancona | 1:2 | AS Gubbio (6.) | ||||
(10.) Arezzo | 1:3 | Carrarese (3.) | ||||
(8.) Fermana | 1:0 | Pontedera (12.) | ||||
(19.) Sestri Levante | 0:1 | Lucchese (5.) | ||||
(2.) Torres | 2:1 | Rimini (18.) | ||||
Sun 9/10/238:45 PM | ||||||
(15.) Perugia | 1:1 | Pescara (4.) | ||||
Wed 9/27/236:30 PM | ||||||
(11.) Juve Next Gen | 2:0 | Recanatese (20.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Cesena | 3:1 | SPAL (9.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/238:45 PM | ||||||
(9.) Ancona | 1:0 | Pineto (18.) | ||||
(12.) Pontedera | 1:3 | Cesena (6.) | ||||
(11.) Rimini | 4:3 | Juve Next Gen (14.) | ||||
(15.) SPAL | 1:2 | Perugia (7.) | ||||
Sat 9/16/236:30 PM | ||||||
(2.) Carrarese | 1:0 | Vis Pesaro (19.) | ||||
(20.) Recanatese | 1:3 | Lucchese (4.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) AS Gubbio | 0:0 | Fermana (10.) | ||||
(5.) Olbia | 0:3 | Torres (1.) | ||||
(3.) Pescara | 3:2 | Arezzo (13.) | ||||
(17.) Virtus Entella | 0:1 | Sestri Levante (16.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/19/236:30 PM | ||||||
(14.) Arezzo | 1:1 | Olbia (6.) | ||||
(11.) Fermana | 0:1 | Recanatese (19.) | ||||
(5.) Lucchese | 0:0 | AS Gubbio (9.) | ||||
(10.) Pineto | 1:0 | Rimini (16.) | ||||
(17.) Vis Pesaro | 2:0 | Virtus Entella (20.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(4.) Cesena | 4:0 | Ancona (12.) | ||||
(15.) Juve Next Gen | 0:1 | SPAL (8.) | ||||
(7.) Perugia | 1:1 | Pontedera (13.) | ||||
(18.) Sestri Levante | 1:2 | Pescara (2.) | ||||
Wed 9/20/236:30 PM | ||||||
(1.) Torres | 2:0 | Carrarese (3.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/236:30 PM | ||||||
(13.) Pontedera | 2:2 | Recanatese (14.) | ||||
(20.) Virtus Entella | 1:2 | Arezzo (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Ancona | 1:2 | Juve Next Gen (12.) | ||||
(16.) Fermana | 0:4 | Cesena (2.) | ||||
(5.) AS Gubbio | 1:0 | Vis Pesaro (18.) | ||||
(15.) Rimini | 2:2 | Perugia (9.) | ||||
Sun 9/24/234:15 PM | ||||||
(8.) Olbia | 0:0 | Carrarese (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Sestri Levante | 0:1 | Torres (1.) | ||||
Wed 10/11/234:15 PM | ||||||
(10.) SPAL | 2:2 | Lucchese (6.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Pineto | 1:0 | Pescara (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/234:15 PM | ||||||
(5.) Lucchese | 3:0 | Pineto (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 2:0 | Virtus Entella (20.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(9.) Arezzo | 1:1 | Pontedera (14.) | ||||
Sun 10/1/232:00 PM | ||||||
(15.) Juve Next Gen | 0:1 | Torres (1.) | ||||
(8.) Olbia | 0:1 | Ancona (13.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(2.) Cesena | 5:2 | Rimini (17.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Perugia | 1:0 | Sestri Levante (19.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Recanatese | 1:0 | SPAL (12.) | ||||
Mon 10/2/238:30 PM | ||||||
(4.) Pescara | 3:2 | AS Gubbio (7.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(18.) Vis Pesaro | 2:2 | Fermana (16.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/8/232:00 PM | ||||||
(1.) Torres | 2:0 | Lucchese (7.) | ||||
(18.) Virtus Entella | 3:1 | Olbia (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Pineto | 4:1 | Pontedera (15.) | ||||
(13.) SPAL | 1:2 | Pescara (3.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Ancona | 3:3 | Vis Pesaro (16.) | ||||
(19.) Rimini | 2:3 | Recanatese (9.) | ||||
(20.) Sestri Levante | 0:0 | Juve Next Gen (14.) | ||||
Mon 10/9/238:45 PM | ||||||
(12.) Arezzo | 0:2 | Cesena (2.) | ||||
(17.) Fermana | 0:2 | Perugia (4.) | ||||
(6.) AS Gubbio | 2:0 | Carrarese (5.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/15/232:00 PM | ||||||
(6.) Perugia | 1:1 | Torres (1.) | ||||
(13.) Virtus Entella | 2:1 | AS Gubbio (8.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 1:0 | Ancona (14.) | ||||
(7.) Recanatese | 2:0 | Arezzo (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Cesena | 2:2 | Sestri Levante (19.) | ||||
(15.) SPAL | 0:0 | Fermana (17.) | ||||
Mon 10/16/238:45 PM | ||||||
(11.) Pontedera | 4:0 | Rimini (20.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(3.) Pescara | 0:0 | Vis Pesaro (18.) | ||||
Thu 11/2/236:30 PM | ||||||
(9.) Olbia | 1:0 | Pineto (10.) | ||||
Wed 12/6/234:15 PM | ||||||
(5.) Lucchese | 1:0 | Juve Next Gen (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/22/232:00 PM | ||||||
(19.) Fermana | 0:2 | Virtus Entella (11.) | ||||
(18.) Juve Next Gen | 0:2 | Perugia (4.) | ||||
(1.) Torres | 0:0 | Pontedera (13.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(6.) AS Gubbio | 1:0 | Olbia (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Lucchese | 1:4 | Pescara (3.) | ||||
(9.) Pineto | 1:1 | Cesena (2.) | ||||
(20.) Rimini | 1:1 | Ancona (15.) | ||||
(14.) Vis Pesaro | 1:0 | Recanatese (8.) | ||||
Mon 10/23/238:30 PM | ||||||
(17.) Sestri Levante | 1:0 | Carrarese (5.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Arezzo | 3:1 | SPAL (16.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/25/236:30 PM | ||||||
(6.) AS Gubbio | 1:1 | Juve Next Gen (18.) | ||||
(9.) Olbia | 2:1 | Fermana (20.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(3.) Pescara | 1:2 | Torres (1.) | ||||
Thu 10/26/236:30 PM | ||||||
(11.) Ancona | 3:0 | Arezzo (12.) | ||||
(5.) Carrarese | 1:1 | Pineto (10.) | ||||
(13.) Pontedera | 0:0 | Vis Pesaro (16.) | ||||
(17.) Rimini | 2:0 | Lucchese (7.) | ||||
(14.) SPAL | 1:0 | Sestri Levante (19.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) Recanatese | 0:0 | Perugia (4.) | ||||
Thu 11/16/238:45 PM | ||||||
(15.) Virtus Entella | 0:1 | Cesena (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/29/232:00 PM | ||||||
(1.) Torres | 1:1 | SPAL (14.) | ||||
(17.) Juve Next Gen | 3:1 | Olbia (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) Pescara | 2:3 | Recanatese (6.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(20.) Fermana | 1:1 | Ancona (13.) | ||||
(8.) Lucchese | 1:2 | Pontedera (12.) | ||||
Mon 10/30/238:45 PM | ||||||
(16.) Vis Pesaro | 1:1 | Pineto (10.) | ||||
(11.) Arezzo | 1:0 | AS Gubbio (7.) | ||||
(2.) Cesena | 2:1 | Carrarese (5.) | ||||
(3.) Perugia | 2:1 | Virtus Entella (18.) | ||||
Thu 11/16/236:00 PM | ||||||
(19.) Sestri Levante | 0:1 | Rimini (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/5/232:00 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 1:0 | Pescara (5.) | ||||
(12.) Olbia | 0:0 | Lucchese (10.) | ||||
(15.) Virtus Entella | 2:0 | Torres (2.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(9.) Pontedera | 1:0 | Juve Next Gen (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) AS Gubbio | 1:1 | Cesena (1.) | ||||
(17.) Vis Pesaro | 1:1 | Arezzo (13.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Ancona | 2:1 | Perugia (3.) | ||||
Mon 11/6/238:30 PM | ||||||
(14.) Rimini | 1:0 | SPAL (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Pineto | 2:0 | Fermana (20.) | ||||
(6.) Recanatese | 2:2 | Sestri Levante (19.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/12/232:00 PM | ||||||
(5.) Recanatese | 4:1 | Olbia (13.) | ||||
(2.) Torres | 1:0 | Ancona (11.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(12.) Arezzo | 1:2 | Pineto (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Sestri Levante | 3:0 | Fermana (20.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 4:0 | Vis Pesaro (17.) | ||||
(19.) Juve Next Gen | 0:1 | Carrarese (4.) | ||||
(3.) Perugia | 1:0 | AS Gubbio (10.) | ||||
(16.) SPAL | 0:1 | Pontedera (8.) | ||||
Mon 11/13/238:45 PM | ||||||
(9.) Lucchese | 1:0 | Virtus Entella (15.) | ||||
(6.) Pescara | 1:1 | Rimini (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/234:15 PM | ||||||
(7.) Pineto | 1:1 | Perugia (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Ancona | 2:0 | Recanatese (6.) | ||||
Sun 11/19/232:00 PM | ||||||
(20.) Fermana | 2:3 | Arezzo (12.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 1:0 | SPAL (17.) | ||||
(1.) Cesena | 3:0 | Lucchese (10.) | ||||
(8.) AS Gubbio | 5:2 | Sestri Levante (19.) | ||||
Mon 11/20/236:30 PM | ||||||
(18.) Vis Pesaro | 1:2 | Torres (2.) | ||||
Tue 12/5/236:30 PM | ||||||
(9.) Pontedera | 0:5 | Pescara (5.) | ||||
Wed 12/6/236:00 PM | ||||||
(14.) Olbia | 0:0 | Rimini (13.) | ||||
Tue 12/19/238:30 PM | ||||||
(16.) Virtus Entella | 0:1 | Juve Next Gen (15.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/25/234:15 PM | ||||||
(12.) Lucchese | 1:2 | Vis Pesaro (17.) | ||||
(18.) SPAL | 2:2 | Ancona (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(14.) Juve Next Gen | 1:0 | Arezzo (13.) | ||||
(4.) Perugia | 1:1 | Carrarese (3.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(5.) Pescara | 0:1 | Cesena (1.) | ||||
(10.) Pontedera | 0:1 | Virtus Entella (15.) | ||||
(11.) Rimini | 1:0 | Fermana (20.) | ||||
Sun 11/26/2312:30 PM | ||||||
(19.) Sestri Levante | 2:2 | Olbia (16.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Torres | 3:1 | AS Gubbio (8.) | ||||
Mon 11/27/238:45 PM | ||||||
(6.) Recanatese | 1:1 | Pineto (7.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/234:15 PM | ||||||
(1.) Cesena | 1:0 | Juve Next Gen (14.) | ||||
(15.) Virtus Entella | 1:2 | Pescara (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Ancona | 0:1 | Pontedera (7.) | ||||
(4.) Carrarese | 1:1 | Recanatese (8.) | ||||
(9.) AS Gubbio | 0:0 | SPAL (18.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(13.) Arezzo | 1:1 | Lucchese (12.) | ||||
Sun 12/3/232:00 PM | ||||||
(20.) Fermana | 1:1 | Torres (2.) | ||||
(16.) Olbia | 0:1 | Perugia (3.) | ||||
(6.) Pineto | 1:0 | Sestri Levante (19.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Vis Pesaro | 1:1 | Rimini (10.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/9/234:15 PM | ||||||
(14.) Juve Next Gen | 2:2 | Pineto (6.) | ||||
(4.) Pescara | 4:0 | Olbia (16.) | ||||
(7.) Pontedera | 2:1 | AS Gubbio (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) SPAL | 0:0 | Virtus Entella (15.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) Recanatese | 1:2 | Cesena (1.) | ||||
Sun 12/10/232:00 PM | ||||||
(10.) Lucchese | 0:0 | Fermana (20.) | ||||
(9.) Rimini | 1:0 | Carrarese (5.) | ||||
(18.) Sestri Levante | 3:2 | Ancona (12.) | ||||
(2.) Torres | 3:2 | Arezzo (13.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(3.) Perugia | 2:2 | Vis Pesaro (17.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/234:15 PM | ||||||
(20.) Fermana | 2:1 | Juve Next Gen (16.) | ||||
(14.) Virtus Entella | 2:0 | Rimini (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Pineto | 1:1 | SPAL (19.) | ||||
Sun 12/17/232:00 PM | ||||||
(1.) Cesena | 1:1 | Torres (2.) | ||||
(17.) Olbia | 0:3 | Pontedera (6.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(15.) Vis Pesaro | 2:2 | Sestri Levante (18.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(13.) Ancona | 1:1 | Pescara (4.) | ||||
(3.) Carrarese | 1:0 | Lucchese (12.) | ||||
Mon 12/18/238:30 PM | ||||||
(11.) Arezzo | 2:0 | Perugia (5.) | ||||
Wed 1/10/246:30 PM | ||||||
(8.) AS Gubbio | 3:1 | Recanatese (9.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/22/236:30 PM | ||||||
(9.) Lucchese | 1:0 | Ancona (14.) | ||||
(2.) Torres | 1:0 | Pineto (8.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(6.) Pontedera | 1:2 | Carrarese (3.) | ||||
(13.) Rimini | 1:2 | AS Gubbio (7.) | ||||
Sat 12/23/234:15 PM | ||||||
(17.) Juve Next Gen | 1:1 | Vis Pesaro (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Perugia | 0:3 | Cesena (1.) | ||||
(11.) Recanatese | 0:1 | Virtus Entella (10.) | ||||
(18.) Sestri Levante | 0:0 | Arezzo (12.) | ||||
(15.) SPAL | 2:0 | Olbia (19.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(4.) Pescara | 1:1 | Fermana (20.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/6/244:15 PM | ||||||
(20.) Fermana | 0:0 | Carrarese (3.) | ||||
(10.) Arezzo | 1:0 | Rimini (13.) | ||||
(17.) Vis Pesaro | 1:1 | SPAL (16.) | ||||
Sun 1/7/242:00 PM | ||||||
(14.) Juve Next Gen | 4:3 | Pescara (5.) | ||||
(2.) Torres | 3:2 | Recanatese (12.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(9.) Pineto | 1:2 | AS Gubbio (7.) | ||||
(4.) Perugia | 3:0 | Lucchese (11.) | ||||
(1.) Cesena | 1:0 | Olbia (19.) | ||||
(15.) Ancona | 0:1 | Virtus Entella (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Sestri Levante | 0:2 | Pontedera (6.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/244:15 PM | ||||||
(5.) Pontedera | 4:0 | Fermana (20.) | ||||
Sun 1/14/242:00 PM | ||||||
(13.) Recanatese | 1:1 | Juve Next Gen (15.) | ||||
(9.) Virtus Entella | 0:0 | Pineto (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(11.) Rimini | 3:1 | Torres (2.) | ||||
(19.) Olbia | 0:1 | Vis Pesaro (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) AS Gubbio | 0:0 | Ancona (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 2:3 | Arezzo (8.) | ||||
(17.) SPAL | 0:0 | Cesena (1.) | ||||
(12.) Lucchese | 1:3 | Sestri Levante (18.) | ||||
Mon 1/15/248:30 PM | ||||||
(6.) Pescara | 0:1 | Perugia (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/20/244:15 PM | ||||||
(14.) Juve Next Gen | 0:0 | Rimini (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Lucchese | 3:1 | Recanatese (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 4:0 | Pontedera (6.) | ||||
Sun 1/21/244:00 PM | ||||||
(2.) Torres | 1:0 | Olbia (19.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(3.) Perugia | 3:1 | SPAL (18.) | ||||
(17.) Sestri Levante | 0:0 | Virtus Entella (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) Vis Pesaro | 0:0 | Carrarese (4.) | ||||
(8.) Arezzo | 1:2 | Pescara (5.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Pineto | 1:2 | Ancona (13.) | ||||
(20.) Fermana | 0:2 | AS Gubbio (7.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/26/248:45 PM | ||||||
(16.) Recanatese | 1:3 | Fermana (20.) | ||||
Sat 1/27/246:30 PM | ||||||
(7.) Pontedera | 2:3 | Perugia (3.) | ||||
(5.) Pescara | 3:0 | Sestri Levante (17.) | ||||
(8.) Virtus Entella | 1:1 | Vis Pesaro (14.) | ||||
Sun 1/28/242:00 PM | ||||||
(19.) Olbia | 1:0 | Arezzo (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 5:1 | Torres (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) Ancona | 0:2 | Cesena (1.) | ||||
(18.) SPAL | 1:3 | Juve Next Gen (13.) | ||||
(6.) AS Gubbio | 1:0 | Lucchese (12.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Rimini | 1:1 | Pineto (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/2/248:45 PM | ||||||
(15.) Vis Pesaro | 1:3 | AS Gubbio (6.) | ||||
Sat 2/3/244:15 PM | ||||||
(10.) Juve Next Gen | 3:2 | Ancona (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Perugia | 0:0 | Rimini (13.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 1:0 | Fermana (20.) | ||||
(5.) Pescara | 2:0 | Pineto (12.) | ||||
Sun 2/4/242:00 PM | ||||||
(2.) Torres | 0:1 | Sestri Levante (14.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 1:0 | Olbia (19.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Recanatese | 4:5 | Pontedera (7.) | ||||
(9.) Lucchese | 2:1 | SPAL (18.) | ||||
(11.) Arezzo | 0:0 | Virtus Entella (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/9/248:45 PM | ||||||
(7.) Pontedera | 1:1 | Arezzo (9.) | ||||
(13.) Rimini | 0:2 | Cesena (1.) | ||||
(14.) Sestri Levante | 1:0 | Perugia (4.) | ||||
(5.) AS Gubbio | 4:0 | Pescara (6.) | ||||
(17.) SPAL | 1:0 | Recanatese (18.) | ||||
Sat 2/10/244:15 PM | ||||||
(2.) Torres | 1:3 | Juve Next Gen (8.) | ||||
(12.) Pineto | 1:1 | Lucchese (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Virtus Entella | 1:3 | Carrarese (3.) | ||||
(20.) Fermana | 0:2 | Vis Pesaro (15.) | ||||
Sun 2/11/242:00 PM | ||||||
(16.) Ancona | 2:0 | Olbia (19.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/13/246:30 PM | ||||||
(7.) Pontedera | 2:3 | Pineto (9.) | ||||
(18.) Recanatese | 1:4 | Rimini (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 1:0 | Arezzo (13.) | ||||
(6.) Pescara | 1:2 | SPAL (17.) | ||||
Wed 2/14/246:30 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 2:0 | AS Gubbio (5.) | ||||
(8.) Juve Next Gen | 1:0 | Sestri Levante (16.) | ||||
(12.) Lucchese | 0:2 | Torres (2.) | ||||
(19.) Olbia | 1:1 | Virtus Entella (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(14.) Vis Pesaro | 2:2 | Ancona (15.) | ||||
(4.) Perugia | 1:0 | Fermana (20.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/18/242:00 PM | ||||||
(15.) Ancona | 2:2 | Carrarese (3.) | ||||
(2.) Torres | 1:0 | Perugia (4.) | ||||
(20.) Fermana | 1:1 | SPAL (16.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(9.) Pineto | 1:0 | Olbia (19.) | ||||
(11.) Arezzo | 2:0 | Recanatese (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Rimini | 3:1 | Pontedera (7.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) Juve Next Gen | 1:1 | Lucchese (14.) | ||||
(13.) Vis Pesaro | 4:0 | Pescara (6.) | ||||
Mon 2/19/248:30 PM | ||||||
(5.) AS Gubbio | 0:0 | Virtus Entella (12.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Sestri Levante | 1:3 | Cesena (1.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/248:45 PM | ||||||
(16.) SPAL | 0:0 | Arezzo (11.) | ||||
(7.) Pontedera | 1:2 | Torres (2.) | ||||
Sat 2/24/244:15 PM | ||||||
(6.) Pescara | 1:0 | Lucchese (14.) | ||||
(15.) Ancona | 1:3 | Rimini (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Recanatese | 1:0 | Vis Pesaro (13.) | ||||
Sun 2/25/242:00 PM | ||||||
(12.) Virtus Entella | 1:1 | Fermana (20.) | ||||
(19.) Olbia | 1:2 | AS Gubbio (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Cesena | 2:0 | Pineto (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(4.) Perugia | 2:0 | Juve Next Gen (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 5:1 | Sestri Levante (17.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/248:45 PM | ||||||
(11.) Pineto | 0:0 | Carrarese (3.) | ||||
(1.) Cesena | 4:0 | Virtus Entella (13.) | ||||
Sat 3/2/242:00 PM | ||||||
(2.) Torres | 4:1 | Pescara (6.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(10.) Juve Next Gen | 2:2 | AS Gubbio (5.) | ||||
(20.) Fermana | 2:2 | Olbia (19.) | ||||
(15.) Vis Pesaro | 0:1 | Pontedera (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Arezzo | 3:0 | Ancona (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(4.) Perugia | 1:0 | Recanatese (18.) | ||||
Sun 3/3/242:00 PM | ||||||
(12.) Lucchese | 2:1 | Rimini (9.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(17.) Sestri Levante | 2:3 | SPAL (14.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/5/246:30 PM | ||||||
(12.) Virtus Entella | 5:0 | Perugia (4.) | ||||
(9.) Pineto | 1:1 | Vis Pesaro (14.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(5.) AS Gubbio | 2:0 | Arezzo (10.) | ||||
(3.) Carrarese | 3:2 | Cesena (1.) | ||||
(15.) Ancona | 2:1 | Fermana (20.) | ||||
(18.) Recanatese | 3:2 | Pescara (6.) | ||||
Wed 3/6/2412:00 AM | ||||||
(16.) SPAL | 0:2 | Torres (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Olbia | 0:4 | Juve Next Gen (8.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Pontedera | 2:2 | Lucchese (13.) | ||||
(11.) Rimini | 0:1 | Sestri Levante (17.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/244:15 PM | ||||||
(4.) Perugia | 2:0 | Ancona (17.) | ||||
Sun 3/10/2412:00 AM | ||||||
(10.) Lucchese | 1:0 | Olbia (19.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(14.) SPAL | 3:1 | Rimini (12.) | ||||
(2.) Torres | 2:1 | Virtus Entella (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Pescara | 2:2 | Carrarese (3.) | ||||
(8.) Juve Next Gen | 1:1 | Pontedera (7.) | ||||
(9.) Arezzo | 2:1 | Vis Pesaro (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(20.) Fermana | 1:1 | Pineto (11.) | ||||
Mon 3/11/248:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 2:0 | AS Gubbio (5.) | ||||
(15.) Sestri Levante | 2:0 | Recanatese (18.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/248:45 PM | ||||||
(13.) Virtus Entella | 0:0 | Lucchese (11.) | ||||
(10.) Rimini | 5:1 | Pescara (7.) | ||||
Sat 3/16/246:30 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 1:0 | Juve Next Gen (9.) | ||||
(6.) Pontedera | 2:1 | SPAL (14.) | ||||
Sun 3/17/242:00 PM | ||||||
(12.) Pineto | 1:3 | Arezzo (8.) | ||||
(19.) Olbia | 4:1 | Recanatese (18.) | ||||
(16.) Ancona | 1:1 | Torres (2.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(5.) AS Gubbio | 0:1 | Perugia (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(20.) Fermana | 1:1 | Sestri Levante (15.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Vis Pesaro | 0:2 | Cesena (1.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/248:45 PM | ||||||
(13.) Sestri Levante | 3:1 | AS Gubbio (5.) | ||||
Sat 3/23/245:30 PM | ||||||
(18.) Recanatese | 2:0 | Ancona (16.) | ||||
(15.) SPAL | 0:0 | Carrarese (3.) | ||||
(4.) Perugia | 2:2 | Pineto (12.) | ||||
(6.) Pescara | 1:0 | Pontedera (7.) | ||||
(2.) Torres | 1:0 | Vis Pesaro (17.) | ||||
Sun 3/24/242:00 PM | ||||||
(11.) Lucchese | 0:1 | Cesena (1.) | ||||
(8.) Arezzo | 2:0 | Fermana (20.) | ||||
Wed 4/3/242:30 PM | ||||||
(9.) Juve Next Gen | 2:0 | Virtus Entella (14.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) Rimini | 5:0 | Olbia (19.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/28/248:30 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 1:0 | Perugia (4.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(18.) Vis Pesaro | 1:3 | Lucchese (11.) | ||||
(20.) Fermana | 3:2 | Rimini (10.) | ||||
(5.) AS Gubbio | 1:0 | Torres (2.) | ||||
Sat 3/30/242:00 PM | ||||||
(9.) Arezzo | 0:1 | Juve Next Gen (7.) | ||||
(19.) Olbia | 1:2 | Sestri Levante (13.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(1.) Cesena | 1:0 | Pescara (6.) | ||||
(14.) Virtus Entella | 3:1 | Pontedera (8.) | ||||
(16.) Ancona | 0:0 | SPAL (15.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(12.) Pineto | 0:0 | Recanatese (17.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/248:45 PM | ||||||
(14.) Sestri Levante | 0:2 | Pineto (12.) | ||||
Sun 4/7/242:00 PM | ||||||
(6.) Pontedera | 2:0 | Ancona (17.) | ||||
(2.) Torres | 1:2 | Fermana (19.) | ||||
(4.) Perugia | 3:0 | Olbia (20.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(16.) Recanatese | 4:1 | Carrarese (3.) | ||||
(8.) Juve Next Gen | 1:2 | Cesena (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) SPAL | 3:0 | AS Gubbio (5.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Rimini | 1:0 | Vis Pesaro (18.) | ||||
Mon 4/8/248:45 PM | ||||||
(11.) Lucchese | 1:1 | Arezzo (9.) | ||||
(7.) Pescara | 0:0 | Virtus Entella (13.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/14/2412:00 AM | ||||||
(12.) Pineto | 1:2 | Juve Next Gen (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(19.) Fermana | 2:1 | Lucchese (11.) | ||||
(20.) Olbia | 0:3 | Pescara (6.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(16.) Ancona | 3:1 | Sestri Levante (15.) | ||||
(14.) Virtus Entella | 1:2 | SPAL (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) AS Gubbio | 0:0 | Pontedera (7.) | ||||
(3.) Carrarese | 3:0 | Rimini (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(18.) Vis Pesaro | 1:0 | Perugia (4.) | ||||
Mon 4/15/248:45 PM | ||||||
(1.) Cesena | 3:0 | Recanatese (17.) | ||||
(9.) Arezzo | 1:1 | Torres (2.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/21/244:30 PM | ||||||
(2.) Torres | 1:1 | Cesena (1.) | ||||
(6.) Juve Next Gen | 2:1 | Fermana (19.) | ||||
(17.) Recanatese | 2:2 | AS Gubbio (5.) | ||||
(8.) Pontedera | 2:2 | Olbia (20.) | ||||
(11.) SPAL | 2:0 | Pineto (13.) | ||||
(10.) Rimini | 1:0 | Virtus Entella (15.) | ||||
(14.) Sestri Levante | 3:2 | Vis Pesaro (18.) | ||||
(7.) Pescara | 0:2 | Ancona (16.) | ||||
(4.) Perugia | 1:1 | Arezzo (9.) | ||||
(12.) Lucchese | 0:1 | Carrarese (3.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/28/2412:00 AM | ||||||
(19.) Fermana | 1:3 | Pescara (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(17.) Vis Pesaro | 2:1 | Juve Next Gen (7.) | ||||
(16.) Ancona | 0:0 | Lucchese (12.) | ||||
(1.) Cesena | 2:0 | Perugia (4.) | ||||
(3.) Carrarese | 2:1 | Pontedera (9.) | ||||
(14.) Virtus Entella | 1:0 | Recanatese (18.) | ||||
(5.) AS Gubbio | 4:0 | Rimini (10.) | ||||
(8.) Arezzo | 2:1 | Sestri Levante (15.) | ||||
(20.) Olbia | 1:4 | SPAL (11.) | ||||
(13.) Pineto | 2:2 | Torres (2.) |