MONACObet liga
Slovakia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 379
- Foreigners: 91 Players 24.0%
- ø-Market value: €76k
- ø-Age: 23.9
- Most valuable player: Daniel Pavuk €300k
Matchday 20 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Slovan | 3:0 | FK SNV (16.) | ||
Fri
Mar 15, 2024
- 3:00 PM
|
||||
57 · Dominik Husar | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
24' | 2:0 | |||
34' | 3:0 | |||
(8.) Myjava | 0:0 | FK Hum (7.) | ||
Fri
Mar 15, 2024
- 7:00 PM
|
||||
360 · Jaroslav Sucka | ||||
Course of play | ||||
39' | ||||
(5.) Puchov | 1:2 | Slavoj (11.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
580 · Anton Ihring | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 23' | |||
1:2 | 39' | |||
(4.) MSK Po | 2:1 | FC Pet (3.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
615 · Igor Valent | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
16' | 2:0 | |||
2:1 | 79' | |||
(10.) Lipt. | 5:2 | POH (9.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
110 · Pavol Gresko | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
1:1 | 25' | |||
27' | 2:1 | |||
32' | 3:1 | |||
3:2 | 80' | |||
84' | 4:2 | |||
89' | 5:2 | |||
(1.) KFC | 0:0 | Dynamo (14.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
270 · Filip Glova |
(13.) STK 19 | 4:0 | Dynamo (15.) | ||
Sun
Mar 17, 2024
- 10:30 AM
|
||||
389 · Boris Benedik | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
(6.) Zilina | 1:2 | Presov (2.) | ||
Sun
Mar 17, 2024
- 10:30 AM
|
||||
212 · Filip Malarik | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 72' | |||
1:2 | 80' | |||
Table MONACObet liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Komarno | 20 | 22 | 48 | |
2 | Tatran Presov | 20 | 26 | 46 | |
3 | Povazska Byst. | 20 | 17 | 38 | |
4 | FC Petrzalka | 20 | 16 | 36 | |
5 | Humenne | 20 | 7 | 32 | |
6 | Puchov | 20 | 6 | 32 | |
7 | MSK Zilina B | 20 | 6 | 31 | |
8 | Spartak Myjava | 20 | -4 | 28 | |
9 | Lipt. Mikulas | 20 | 1 | 26 | |
10 | Pohronie | 20 | -5 | 25 | |
11 | Slovan U21 | 20 | -6 | 25 | |
12 | Slavoj Trebisov | 20 | -7 | 25 | |
13 | STK Samorin | 20 | -8 | 24 | |
14 | Dyn. Malzenice | 20 | -13 | 17 | |
15 | Dolny Kubin | 20 | -30 | 13 | |
16 | Spisska N. Ves | 20 | -28 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...