1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.2
Matchday 16 10/11
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(19.) Luch | 0:1 | Alania (1.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 10:00 AM
|
||||
5.500 · Aleksandr Gonchar | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
(7.) SKA-En | 1:1 | Volgar (13.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 10:00 AM
|
||||
5.000 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
1:1 | 84' | |||
(4.) Met-En | 0:1 | Cherno (17.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 1:00 PM
|
||||
10.000 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 68' | |||
(9.) Sibir | 2:1 | Sochi | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 2:00 PM
|
||||
7.000 · Sergey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
48' | ||||
50' | 2:0 | |||
2:1 | 79' | |||
84' | ||||
(3.) KamAZ | 0:0 | Balt. (15.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 4:00 PM
|
||||
4.000 · Dmitri Veselov |
(2.) Mordov | 2:0 | Torped (8.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 4:00 PM
|
||||
5.000 · Sergey Sergeev | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
46' | 2:0 | |||
86' | ||||
(5.) FK Niz | 2:0 | Khimki (16.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · Aleksey Lobanov | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
84' | 2:0 | |||
(11.) SHNK | 2:1 | Gazovi (12.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 4:30 PM
|
||||
2.000 · Mikhail Vilkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
60' | 1:1 | |||
80' | 2:1 | |||
(10.) T.Vlad | 1:0 | Fakel (18.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 4:30 PM
|
||||
5.100 · Vladimir Rogulev | ||||
Course of play | ||||
68' | 1:0 | |||
(14.) Bryans | 0:0 | Ural (6.) | ||
Fri
Jun 17, 2011
- 5:00 PM
|
||||
5.232 · Mikhail Belov |
Table 1.Division 10/11
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alania | 16 | 16 | 33 | |
2 | Mordovia | 16 | 17 | 32 | |
3 | FK Novgorod | 16 | 4 | 30 | |
4 | KamAZ | 16 | 10 | 29 | |
5 | Metallurg-Enisey | 16 | 6 | 28 | |
6 | Ural | 16 | 7 | 25 | |
7 | Sibir | 16 | 6 | 23 | |
8 | SKA-Energia | 16 | -1 | 23 | |
9 | Torpedo Vlad. | 16 | -6 | 22 | |
10 | Shinnik Yaroslav | 16 | 1 | 21 | |
11 | Torpedo Moskau | 16 | -1 | 21 | |
12 | Volgar-Gazprom | 16 | -10 | 18 | |
13 | Gazovik Orenburg | 16 | -2 | 17 | |
14 | Dinamo Bryansk | 16 | -6 | 17 | |
15 | Baltika | 16 | -8 | 17 | |
16 | Chernomorets Nv. | 16 | -4 | 15 | |
17 | Khimki | 16 | -11 | 15 | |
18 | Fakel Voronezh | 16 | -8 | 12 | |
19 | Luch-Energia | 16 | -10 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...